Adliyede Silahlı Kavgaya Karışan Avukat Paşa Büyükkayaer, Adli Kontrol Şartıyla Serbest Bırakıldı

Ankara Adliyesi’nin otoparkında duruşma sonrası silahlı hengame çıktı. Silahlı hengameye karışanlar ortasında Şule Çet’in katili Berk Akand’ın avukatlarından Paşa Büyükkayaer’in olduğu öğrenildi. Onedio’ya konuşan Paşa Büyükkayaer, olayın akabinde gözaltına alınmadığını, söz sonrası isimli denetim koşuluyla hür bırakıldığını söyledi. 

Kavga sırasında avukatlardan biri silahla ateş etti

Ankara Adliyesi’nin otoparkında dün duruşma sonrası silahlı hengame çıktı.

AA’nın haberine nazaran, 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen bir davanın akabinde taraflar ortasında adliye otoparkında tartışma yaşandı. Avukatların da katıldığı tartışma, kısa müddette hengameye dönüştü. Hengame sırasında avukatlardan biri silahla ateş etti. 

Olayda yaralanan olmazken polis gruplarınca arbedeye karıştığı tespit edilen avukatlar A.E. ile O.K. gözaltına alınarak Adliye Polis Merkezi’ne götürüldü. Adliyenin güvenlik kameralarını inceleyen polis gruplarının, hengameye karışanları ve silahın kim tarafından ateşlendiğini tespit etmeye çalıştığı bildirildi.

Olay yerinden kaçan avukat P.B’nin yakalanması için çalışma başlatıldığı öğrenildi. Bunun üzerine avukat Paşa Büyükkayaer, adliye otoparkında dahil olduğu silahlı arbedenin akabinde gözaltına alındığı haberleri gündeme geldi.

‘Bu sırada ben de ruhsatlı silahımı çıkartıp, havaya ateş ettim’

Onedio’ya konuşan avukat Paşa Büyükkayaer, gözaltına alındığı haberlerinin palavra olduğunu, emniyete silahı teslim ettiğini söyleyerek kelamlarına şöyle devam etti: 

”Daha evvel bir yaralama olayından Ankara 23. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bir duruşmamız vardı. Karşı tarafın avukatıyla birlikte gelen yaklaşık 20 kişilik bir küme vardı. Duruşma öncesinde bu 20 kişilik küme bir avukata adliye koridorunda saldırdı. Duruşmadan evvel bu türlü bir olay yaşandı.”

Duruşma sonrası yaşanılan olayları anlatan avukat Paşa Büyükkayaer, ”O 20 kişilik küme adliyenin dışına çıkarıldı. Biz de meslektaşlarımla bir arada yarım saat kantin de bekledik. Aracın yanına gittiğimizde o 20 kişilik kümeyle karşılaştık. Araca gerçek daha fazla gitmeden adliye de vazifeli polis memurlarını aradık. Bizler polis memurlarını beklerken, küme da üzerimize hakikat geldi. Bu sırada ben de ruhsatlı silahımı çıkartıp, havaya ateş ettim. Bunu da kalabalık kümesi dağıtmak için yaptım. Sonrasında ben oradan aracımla ayrıldım. Lakin öteki meslektaşlarımı polis adliye karakoluna götürmüşler. Daha sonra da beni arayarak söze çağırdılar. Tabir verdikten sonra silahı da teslim ettim. Savcıya da tekrardan söz verdikten sonra isimli denetim koşuluyla hür bırakıldım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir