Aydın’da gençlerle buluşma | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şahsım aleyhine kampanya var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen Aydın Gençlik Buluşması’na katıldı.

Avrupa’daki tahrik hareketlerine reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa, Amerika seçimleri etkilemek için gayret harcıyor. Şahsımız aleyhine kampanyalar bunun içindir. Kutsal kitabımızı yakma aksiyonlarının gayesi budur” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“AFERİN ALABİLMEK İÇİN 40 TAKLA ATIYORLAR”

“Allah’ın müsaadesiyle 14 Mayıs bizimdir, telaş etmeyin. Türkiye’nin aydınlık yarınları bizimdir. Milletimizin müreffeh istikbali bizimdir. Cumhuriyetimizin kuruluşu üzere 2023 de bizimdir. Fatih’in İstanbul’u fethi üzere 2053 de bizimdir. Sultan Alparslan’ın Malazgirt’teki zaferi üzere 2071 de bizimdir.

Sizlerin şu heyecanında 14 Mayıs’ı, tarihe altın harflerle kaydolacak büyük bir zaferin muştusunu görüyorum. Kâfi, kelam de karar da gelecek de milletindir demek için sabırsızlanan bir gençlik görüyorum. Karşımda Batılı efendilerinden aferin alabilmek için kırk takla atan mandacılara özgüven dersi verecek, yürek abidesi bir gençlik görüyorum.

“HARÇLARI KALDIRAN AK PARTİ İKTİDARIDIR”

Zengin yoksul demeden, örneğin bizim devrimizde 10 lise mezunundan bir tanesi üniversiteye girebiliyordu lakin artık tüm mezunlar üniversiteye girme bahtını yakaladı. Bunu sağlayan AK Parti iktidarıdır. Misyona geldiğimizde gençlerimizin en büyük dertlerinden biri üniversite harçlarıydı. Artık üniversite harçları sorunu kaldı mı? Hepsini kaldırdık. Bunu biz yaptık. Marjinal kümeler sokakları yakıp yıkıyordu bu harçlardan ötürü. Artık ben gençlere sesleniyorum; gençler bu harçları kaldıran iktidar, dikkat edin, CHP iktidarı değil, AK Parti iktidarıdır. Biz üniversite harçlarını büsbütün kaldırmak suretiyle hem bu örgütlerin istismar aracını ellerinden aldık hem de ailelerimizin yükünü hafiflettik.”

Eylül ayında hizmete açtığımız 105 yeni yurt binasıyla birlikte toplam yurt sayımızı 800’e, yurtlarımızın yatak kapasitesini ise 850 bine çıkardık. Bunu biz yaptık, CHP değil, yanındakiler değil. Ellerinde büyükşehir belediyeleri var. Kaç tane yurt yapmışlar? O denli bir kaygıları yok. Biz kaygılıyız sıkıntılı, biz aşığız aşık. Farkımız bu. İçeride odası, çalışma masası hepsi var. Bu hale getirdik. Yetmez dedik. Bunları daha çağdaş hale getireceğiz.

“3,3 MİLYON GENCİMİZİN 27 MİLYAR LİRALIK BORCUNU SİLDİK”

Aylık 250 lira ile 450 lira ortasında değişen sembolik yurt fiyatlarıyla tüm gençlerimiz bu imkandan faydalanabiliyor. Bunun yanında talep eden tüm üniversite öğrencilerimizi kredi yahut burs imkanlarıyla destekliyoruz. Bu yılbaşı prestijiyle üniversite öğrencilerimize lisansta 1250 lira, yüksek lisansta 2500 lira, doktorada 3750 lira kredi burs ödemesi yapıyoruz. Ayrıyeten yurtlarda kalan öğrencilerimize aylık 1800 lira beslenme yardımı veriyoruz. Geçmiş devir kredi ödemeleriyle ilgili gençlerimize verdiğimiz kelamı tutarak 3,3 milyon gencimizin 27 milyar liralık endeks borcunu sildik. Bay Kemal, sen neyi sildin? Senin büyükşehir belediyelerinde sanki neler silindi?

KILIÇDAROĞLU’NA EVLAT NÖBETİ TEPKİSİ

Aynı çevreler 1980 öncesinde sokak terörüne göz yummak suretiyle gençlerimizin kanı ve canı üzerinden darbeye taban hazırladılar. ‘Türk-Kürt’, ‘Sünni-Alevi’, ‘sağcı-solcu’ diyerek gençlerimizi birbirine düşman ettiler. Ortalarına kirli ve kanlı duvarlar ördüler. Gençler, bir büyüğünüz olarak açık ve net söylüyorum, AK Parti’nin mefkureleri içerisinde kim, kimdir yok. Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Gürcü’süyle, Abaza’sıyla bu ülkede 85 milyon bizim kardeşimizdir, canımızdır, ciğerimizdir. PKK’yı alana sürenler bunlar. Sonra da siyasi parti görünümlü fitne yuvalarında kandırdıkları gençlerimizi bölücü örgütün Kandil’deki savaş baronlarına peşkeş çektiler. Bay Kemal, bay bay Kemal. Diyarbakır annelerini kaç kez ziyaret ettin söyle bakalım.”

“ŞAHSIM ALEYHİNE KAMPANYA VAR”

Avrupa’sından Amerika’sına global güçler 14 Mayıs seçimlerini etkilemek için ağır efor harcıyor. Şahsım aleyhine yürütülen alçakça kampanyalar bunun için. Muhalefetin gerek cumhurbaşkanı adaylığımız gerekse YSK üzerinden oluşturmaya çalıştığı uydurma gündemin sebebi yurt dışı patentli teşebbüslere dayanak olmak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir