Babacan: Seçim tarihi çıksın, ortak adayla ilgili karar vereceğiz

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, “Seçim takvimi biraz yaklaşsın, seçimle ilgili tarih önümüze çıksın, bu noktada ortak adayla ilgili kararı verip kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Konya’ya ziyaretler için gelen DEVA Partisi Genel Lideri Babacan, otelde basın toplantısı düzenledi.

Partisinin miting ve açık hava toplantılarıyla millet ile buluşmaya devam ettiğini söyleyen Babacan, “Politika alanlarında telaffuz birliğini sağlayacak çalışmayla ilgili kurul kurduk. Bu arkadaşlarımız deneyimli, 6 partiden 6 temsilcinin yer aldığı bir takım kurduk. Arkadaşlarımız şu anda yaklaşık 35 başlık altında telaffuz ve siyaset birliği oluşturmak için çalışmaya başladı. Birinci toplantılarını bugün Ankara’da DEVA Partisi Genel Merkezi’nde yapıyorlar” diye konuştu.

Basın mensuplarının ‘6’lı masa’nın adayının ne vakit açıklanacağı sorusu üzerine Babacan, “Seçim takvimi biraz yaklaşsın, seçimle ilgili tarih önümüze çıksın, bu noktada ortak adayla ilgili kararı verip, kamuoyuna açıklayacağız. Bugüne biz kadar 6 genel liderin oturduğu masada ‘bu isim olabilir yahut olmaz’ diye bir yapılanmaya girmedik. Bu mevzuyu sürecin sonuna hakikat ele almakla ilgili mutabakatımız var. Bu mutabakatı da geçen hafta yaptığımız toplantıda lisana getirdik” karşılığını verdi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir