Hatay enginarlarını reyonlarında satışa sundu

İSTANBUL (İGFA) – Mahallî üreticilerden meyve-sebze alımlarını sürdüren Migros, son olarak Hataylı üreticilerden 18 bin 500 adet enginar alımı yaparak reyonlarında satışa sundu.

Toplamda 60 bin adet enginar alımı hedefleyen Migros, bu eserleri mağazalarının yanı sıra online kanallarında da satışa sunuyor.

Bölgede alım seferberliği başlatarak bölümünde öncü bir adım atan Migros, daha evvel Hatay’dan Arsuz limonu, portakal, Samandağ beyaz bal kabağı, dereotu, maydanoz, nane, Samandağ biberi, badem, beyaz ve kırmızı lahana, pancar ve pırasa olmak üzere toplam 600 tonu aşkın alım yapmıştı.

Migros Ticaret A.Ş. Meyve Zerzevat Pazarlama Yöneticisi Yener Arslan, zelzele bölgesindeki vilayetlerin üretime tekrar döndürülmesi ve kalkındırılması için çiftçilerin muhtaçlık duydukları takviyesi verdiklerine dikkati çekerek, eserlerini satın alarak pahasını kaybetmeden tüketiciyle buluşturduklarını söyledi.

Bugüne dek 600 tonu geçkin mahsulü müdafaa altına alarak tüm Türkiye’ye dağıttıklarını belirten Arslan, “Son olarak ise Hatay’daki üreticilerimizden 18 bin 500 adet enginar alımı gerçekleştirdik. Bin bir emekle üretilen bu eserleri mağazalarımız ve online kanallarımızda satışa sunduk. Toplamda ise 60 bin adet enginar alımı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Birçok farklı eser özelindeki alımlarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir