Körfez’in iki yakasında yine bir ilk

KOCAELİ (İGFA) – Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları, İzmit Körfezi’nin iki yakasını bir sefer daha birleştirecek. Gölcük Belediyesi, Derince Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenecek müsabaka için müracaatlar başladı.

Derince’den Körfez’in karşı kıyısı olan Değirmendere’ye hakikat birinci sefer düzenlenecek müsabaka; 30 Temmuz Pazar sabahı Derince kıyısından başlayacak. Yarışmacılar, Körfez’in bir ucundan bir ucuna olan 2.650 metre uzunluğundaki aralığın yüzülerek geçilmesiyle Değirmendere Çınarlık Meydanı kıyısında tamamlanacak.

Derince kıyısında 30 Temmuz Pazar günü 10.00’da başlayacak yarışa katılan atletler iki saatlik mühlet içerisinde Değirmendere kıyısına ulaşmaya çalışacak. Belirtilen müddette Körfez’in karşı yakasına ulaşamayan sportmenler, tekneler ile denizden çıkartılacak. Yarış; Değirmendere Çınarlık Meydanı Kıyısı’nda saat 13.30’da yapılacak ödül merasimi ile tamamlanacak.

SON MÜRACAAT TARİHİ 28 TEMMUZ

Kayıt süreçlerinin başladığı yarışa son müracaat ise 28 Temmuz Cuma saat 23.59’a kadar Türkiye Yüzme Federasyonu internet adresi üzerinden yapılabilecek. Yarışa katılmak isteyenler detaylı bilgiyi 0 545 412 41 30 numaralı telefondan alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir