Öz Sağlık İş Sendikası: Emek üzerine tasarruf olmaz!

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Mardin Artuklu’da Diyarbakır yolu üzerindeki Mardin Vilayet Sıhhat Müdürlüğü binası önünde toplanan Öz Sağlık-İş Sendikası üyeleri, toplu kontrattan doğan geriye dönük kişi başı 70 bin TL olan orta farkların ödenmesi için basın açıklaması yaptı.

Eylemde açıklama yapan Öz Sağlık-İş Sendikası Mardin Vilayet Lideri Şehmus Tedik, Sıhhat Bakanlığı bünyesinde çalışan sıhhat emekçilerinin yetkili sendikası Öz Sağlık-İş olarak 190 bin emekçimiz patron sendikası TÜHİS ile imzaladığımız Toplu İş Mukavelesi’nin üzerinden 46 gün geçtiğini söyledi.

Emeğimizi hiçe sayıp, ekmeğimize ortak oldunuz.

Öz Sağlık-İş Sendikası Mardin Vilayet Lider Yardımcısı İrfan Baykal yaptığı açıklamada “Alnımızın teri vicdanlarınızda kurudu. Geriye dönük alacaklarımızın daha fazla geciktirilmeden ve tek kalemde ödenmesini istiyoruz. Sizlerin de yakından bildiği üzere Sıhhat Bakanlığı bünyesinde çalışan sıhhat personellerinin yetkili sendikası ÖZ SAĞLIK-İŞ olarak 190 bin çalışanımız patron sendikası TÜHİS ile imzaladığımız Toplu İş Mukavelesi’nin üzerinden 46 gün geçti.

“DAHA NE KADAR BEKLEYECEĞİZ?”

Sağlık emekçisi işini aksatmadan akşamı eder, bilir ki işini aksatsa bu ihmal bir insanın canına mal olur.

Sendika olarak birinci günden beri tekraren masaya oturduk, geriye dönük alacakları bekletmeyin dedik,

İşçiye nefes aldıracak bu toplu parayı kuşa döndürmeyin dedik, önümüz Kurban Bayramı emekçi kurbanını kesebilsin dedik, vergi dilimini işaret ettik, ülke iktisadının zorluğunu gösterip alacakların bir an evvel ödenmesi için çalmadık kapı bırakmadık.

Sendika olarak devletin tüm kademelerini aşındırdık.Hesaplamalar yapılıyor dediniz bekledik. Kasada para yok, ek bütçe istedik dediniz bekledik. Bütçe Meclis’ten daha çıkmadı dediniz bekledik. Daha ne kadar bekleyeceğiz? biçiminde açıklamada bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir