Vaduz’a ‘Konya’ faturası

Konyaspor’un UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. ön eleme çeşidinde Lihtenştayn ekibi Vaduz’a konutunda yenilerek Avrupa’ya veda etmesi şaşkınlık yarattı. Ülkesinde profesyonel futbol ligi bulunmadığı için İsviçre’deki ikinci ligde çaba eden kırmızı-beyazlı ekibin, bu ligde yer alabilmek ismine federasyona özel ödeme yaptığı öğrenildi.

Ülkenin 1. liginde yer almak için dönemlik 700 bin euro ödeyen Vaduz kulübü, ikinci ligdeki mevcudiyeti içinse 550 bin euroluk bir ödeme gerçekleştiriyor. Konyaspor karşısında elde ettiği sürpriz başarıysa Lihtenştayn grubuna ekstra bir fatura çıkaracak. Zira Avrupa kupalarında muvaffakiyet elde etmeleri durumunda İsviçre Futbol Federasyonu’na ödemeleri gereken ölçü fazlalaşıyor.

Konya’daki maçta ortaya çıkan sonuç Lihtenştayn basınında geniş yankı uyandırdı. Volksblatt internet sitesindeki haberde hususla ilgili gelişme ‘Vaduz Avrupa’da, İsviçre’de olduğundan daha iyi’ başlığıyla haberleştirildi. Radio.li’de ise ‘Vaduz sansasyon yarattı’ başlığıyla verilen haberde grubun sürpriz bir sonuç elde ettiğine dikkat çekildi. İsviçre basınında ise kadronun tipi geçmesi ‘Büyük bir başarı’, ‘Heyecanlandıran zafer’ sözleriyle değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir