41 yaşındaki adamın tam 550 çocuğu var! Daha fazla kadını hamile bırakmasına yasak geldi

Hollanda kanunları, bağışçıların en fazla 12 bayana sperm vermesine ve en fazla 25 çocuğun babası olmasına müsaade veriyor.

HOLLANDA’da yaşayan 41 yaşındaki müzisyen Jacob Meijer yaklaşık 550 çocuk babası oldu. Üretken bir sperm donörü olan Meijer’in başı şimdilerde ensest alaka riskini artırdığı gerekçesiyle sıkıntıda. Hollanda bu adamı konuşuyor. Evet yanlış okumadınız Hollandalı bir müzisyen ve üretken bir sperm donörü olan Jacob Meijer yaklaşık 550 çocuk babası oldu. Hollandalı DonorKind Vakfı ise ensest riskini arttırdığı için müzisyene dava açtı. Avrupa medyasının haberlerine nazaran, 41 yaşındaki Jonathan Jacob Meijer, 2017’de 102 çocuk babası olduğu için kara listeye alındığı Hollanda’daki 11 klinik dahil en az 13 kliniğe sperm bağışladı.

Hollanda maddelerine nazaran, çok sayıda kardeşi olduğunu öğrenen çocuklar için akraba evliliği, ensest yahut ruhsal sıkıntıları önlemek için bağışçıların 25’ten fazla çocuğun babası olmasına yahut 12’den fazla bayanı gebe bırakmasına müsaade verilmiyor.

Hollanda’daki Donör Çocuk Vakfı ile sperm bankası yoluyla anne olan bir bayan, “kara listede” bulunmasına karşın dünya çapında yüzlerce çocuğun biyolojik babası olduğu belirlenen Hollandalı sperm bağışçısı hakkında dava açtı.

Vakıf ve anneler, 41 yaşındaki Jonhatan M.‘nin artık daha fazla sperm bağışı yapmasını istemiyor.

Sperm bağışı yoluyla çocuk sahibi olan aileler, tıpkı bağışçıdan olan yüzlerce çocuğun ensest ya da akraba evliliği riskiyle karşı karşıya kalabileceğinden tasa duyuyor.

Hollanda kanunları, bağışçıların en fazla 12 bayana sperm vermesine ve en fazla 25 çocuğun babası olmasına müsaade veriyor.

Ancak Hollanda’nın Lahey kentinde yaşayan Jonathan M.‘nin, yasal mahzurlara karşın 102 çocuğun biyolojik babası olduğu belirlendi.

Hollanda’da kara listeye alınan ve bağış yapması yasaklanan Jonathan M., dünyadaki öteki sperm bankalarına ve şahıslara sperm vermeye devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir