Film değil gerçek: Şahinin taşıdığı yılan gökten kafasına düştü! Önce yılan, sonra şahin saldırdı…

Peggy Jones’un kolu bandajlı fotoğrafı bugün The Telegraph, New York Times ve Washington Post üzere dünyanın en büyük gazetelerinde yer aldı.

ŞAHİNİN DÜŞÜRDÜĞÜ YILAN ÜZERİNE DÜŞTÜ

Olay, 25 Temmuz’da Teksas’ın Louisiana sonuna yakın Silsbee kasabasında meydana geldi.

64 yaşındaki bayan meskeninin bahçesinde çalışırken, bir şahinin ağzında taşırken yere düşürdüğü yılanın saldırısına uğradı.

Gökten düşen yılanın süratle koluna dolandığını ve onu tekraren sefer ısırdığını anlatan bayan olay anını “Sanırım hayatta kalma reflexi gösteriyordum. O yılandan bir türlü kurtulamadım. Evvel koluma daha sonra yüzüme saldırmaya başladı, gözlüklerimin camına vuruyordu” sözleri ile anlattı.

BU DEFA DE AVINI GERİ ALMAK İSTEYEN ŞAHİNİN SALDIRISINA UĞRADI

Yılan ile adeta yakın bir savaşa giren bayan birazdan ikinci bir taarruza maruz kalacağından habersizdi, avını aşağı düşüren şahin o sırada yılanı geri almak için bayana yaklaşıyordu.

Yılandan kurtulmak için hayat uğraşı veren bayan bu kere de şahinin pençe darbeleri ile yaralandı.

Sonunda şahin yılanı bayanın kolundan çekip almayı başardı ve avını alarak bahçeden uzaklaştı.

“İÇİMDEN KURTULMAK İÇİN DUA ETTİM”

Olay sonrası derin ısırık ve pençe yaraları içinde kalan bayan ivedilikle hastaneye kaldırıldı.

Kolunun kan ve YILAN zehri ile kaplı cam modüllerinin içinde kaldığını anlatan Peggy “Yılan kolumu çok berbat sıkıyordu, bu sırada şahin pençeleri ile saldırıyordu. İçimden daima kurtulmak için dua ettim” dedi.

“şahin ASLINDA HAYATIMI KURTARDI”

Hayatta kaldığı için kendini çok şanslı hissettiğini belirten lakin yaşadığı durumun kendisinde travmaya yol açtığını anlatan bayan Click2Houston’a yaptığı açıklamada “Geceleri uyumaya çalışıyorum, uyuyamıyorum. Gözlerimi kapatmaktan korkuyorum zira birebir kabusu bir sefer daha yaşamaktan korkuyorum” sözlerini kullandı ve o şahinin aslında hayatını kurtardığını vurgulayarak şunları söyledi;

“Hayatta olduğum için memnunum. Burada olduğum için mutluyum… Bu olay bana her şeyin göz açıp kapayıncaya kadar değişebileceğini gösterdi. Artık hayat hakkında farklı hissediyorum. Sanırım şahinin gelmesi Rab’ın yaşamama müsaade verme haliydi zira bir türlü kurtulamıyordum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir