Gaziantep’te ‘Cup Tenis’ finalistleri kupalarına kavuştu

GAZİANTEP (İGFA) – Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Gaziantep’te birinci sefer milletlerarası çapta düzenlenen Tenis Turnuvası’nda Fransız Corentin Denolly ile Romen Nicholas David İonel ortasında oynanan final karşılaşmasını seyircilerle izledi.

Mehmet Şimşek Tenis Kompleksi’nde organize edilen turnuvada, rakibini 6-2’lik setlerle 2-0 yenen Romen tenisçi İonel ile ikinci sıraya yerleşen Fransız Denolly, ödül merasiminde kupalarını Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin ve Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş’tan aldı.

29 Ekim’de final maçı oynanan Çift Erkekler kategorisinde Sarp Ağabigün ve Mert Özdemir ile karşı karşıya gelen Corentin Denolly ve Damain Wenger ise 6-3 ve 6-2’lik setlerle rakiplerini 2-0 yenerek birincilik kürsüsüne yerleşti.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Gaziantep’in bir spor kenti olma noktasına gerçek gittiğini belirtti.

“Gaziantep’teki tenisçilerin isminden sıkça kelam ettiren yetenekli tenisçiler üzere bir mesleğe sahip olmasına kadar, bayrağımızı bütün dünyaya gösterene kadar hiç durmadan çalışacağız” diyen Lider Şahin, “Tenisin bir akıl oyunu, bir disiplin olduğunu bugün oynanan final karşılaşmasıyla bir kere daha gördük. Tek başına yetenek yetmiyor, bu sporda tam bir akıl oyunu var. Tenisin lisanı hayatın lisanıdır. Şayet teniste başarılıysanız hayatta da başarılısınızdır. Tenisçi demek centilmen atlet demektir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir