Hangi Erbakan… Başkalarının kızlarına gelince 14 yaş, kendi kızlarına akademik kariyer

Erbakan’ın 15 yaşına gelen çocukların ‘cinsel olgunluğa erişmiş’ olduğunu savunması ve böylece de memnun yuvalar kurulabileceğini söylemesi reaksiyonlara neden oldu.

Fatih Erbakan aldığı reaksiyonlar sonrası telaffuzunu değiştirerek “Bunları bir sefere mahsus affedin dedik. 15 yaşında evlensin diye bir şey söylemedik” dese de toplumsal medya kullanıcıları pedofili zıddı paylaşımlar yapmaya başladı.

ERBAKAN’DAN ÇELİŞEN İKİ İFADE

Erbakan’ın Haberglobal’de katıldığı canlı yayında ise “Sizin kızlarınız 15 yaşında evlenmek istiyorum derse reaksiyonunuz ne olurdu?” sorusuna verdiği karşılık, gündem oldu. Erbakan’ın “15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine göre rızası geçerlidir’ sözleri ile çelişen açıklamasında “Ben kızlarımın üniversiteyi bitirdikten sonra hatta yüksek lisans yaparak evlenmelerini isterim. Zira bizim ailemizde yüksek lisans doktora son derece yaygın. Benim babam amcam, hepsinin akademik meslekleri var.” demişti.

ERBAKAN’IN 15 YAŞ AÇIKLAMASI

Erbakan katıldığı bir yayında da “Anadolu’da yıllardan beri büyüklerimiz 14, 15, 16 yaşında evlenmiş, keyifli yuva kurmuşlardır. 15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine nazaran isteği geçerlidir” diye konuştu.

NEVZAT ÇELİK: NASIL İKİ YÜZLÜ OLUNUR

Yazar Ahmet Ümit “Bunun ismi açıkça pedofilidir…” derken öteki bir müellif Nevzat Çelik ise reaksiyonunda “iki yüzlü nasıl olunur” diye sordu. Nevzat Çiçek paylaşımında “15 yaşında biri cinsel olgunluğa eriştiğine nazaran isteği geçerlidir.” diyen ve bayana yönelik şiddeti önleyen 6284 sayılı yasanın kaldırılmasını ‘şiddetle’ isteyen Fatih Erbakan, bakın kendi kızları için ne düşünüyor?” tabirlerini kullandı.

Gazeteci Timur Soykan “Pedofiliyi savunacak kadar yobaz bir zihniyet şu an iktidar ortağı. Bunlar hakikaten sapık” diyerek yansısını gösterdi.

CEMAL ENGİNYURT: EL VERİR TALKIMI KENDİ YER SALKIMI

Enginyurt da Erbakan’ın kızlarını çizdiği gelecek planını anlatırken kullandığı açıklamalarına atıf yaptı. Televizyon kaydından modül paylaşan Enginyurt, “Başkasının kızları için 14 yaşında evlenebilir diyen Fatih Erbakan,”sizin kızınız 14 -15 yaşında evlenmek istese ne yaparsınız?” sorusuna ne yanıt vermiş birlikte seyredelim. Ele verir talkımı,kendi yer salkımı.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir