MMG Bursa’da yeni başkan Ahmet Ercan Kızılcık

BURSA (İGFA) – MMG Bursa Şubesi’nin 9. Olağan Genel Şura Toplantısı, MÜSİAD Bursa Şubesi Dernek Merkezi’nde; evvelki periyot Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon Milletvekili ve tıpkı vakitte TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Kurulu Lideri Adil Karaismailoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Birlik Vakfı Bursa Şube Başkanı Mustafa Bayraktar, MÜSİAD Bursa Şube Lideri Alpaslan Şenocak, BİHMED Başkanı Kadir Oruç, İMH Bursa Şube Lideri Ali Yılmaz’ın yanı sıra evvelki devir şube liderleri ve çok sayıda davetli ile dernek üyeleri katıldı.

Genel heyette konuşan evvelki devir Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, AK Parti Trabzon Milletvekili ve birebir vakitte TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Adil Karaismailoğlu, MMG Bursa Şubesi’nin 9. Olağan Genel Kurul’un güzel olmasını diledi. Mimar ve mühendislerin hayatı kolaylaştırmak için tahlil üretenler olduğuna dikkat çeken Adil Karaismailoğlu, “Mühendisler; hayatı kolaylaştırır, yaşama inanç, konfor, bedel katar ve üretir” dedi. Karaismailoğlu tıpkı vakitte yaptığı sunumda yerli ve ulusal mühendisliğin himayesinde yükselen Türkiye Yüzyılı vizyonu projelerini de iştirakçilere aktardı.

Karaismailoğlu’nun yaptığı sunum ve açılışın akabinde Cihat Keskil’in Divan Başkanlığı’nı, Talip Akçı’nın Divan Lider Yardımcılığını, Sıddık Ebubekir Aslan’ın da Divan Katip Üyeliğini’ni yaptığı genel şuraya geçildi.

MMG BURSA’DA YENİ LİDER KIZILCIK

Genel konseyde birinci olarak MMG Bursa Şubesi’ndeki 7. ve 8. Periyoda ilişkin gelir-gider tabloları ile faaliyet raporlarının okunup oylandı ve oy birliğiyle kabul edildi. Akabinde MMG Bursa Şubesi 2024-2026 devri için organ seçimlerine geçildi. Tek listeyle yapılan seçimde MMG Bursa Şubesi’nin yeni başkanı Ahmet Ercan Kızılcık oldu. Kızılcık yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“2006 yılından beri üyesi, iki dönemdir yönetim kurulu üyesi ve lider yardımcılığı misyonlarını üstlendiğim MMG’de, siz pahalı üyelerin teveccühleriyle başkanlık misyonuna seçilmiş bulunmaktayım. Şahsıma ve idare konseyime duyduğunuz inanç ve verdiğiniz dayanak için teşekkür ediyorum. Öncelikle sayın bakanımıza ve şehir protokolümüze bu kıymetli günde bizlerin yanında oldukları için şükranlarımı sunuyorum. MMG; demokrasiye, şeffaflığa, hukukun üstünlüğüne, insan hak ve hürriyetlerine inanan, ilham kaynağını da ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerinden alan esaslı bir sivil toplum kuruluşudur. Toplumumuzun örf, adet ve gelenekleriyle üniversal kıymetleri bilgi olarak kabul eden bu topluluğun bir kesimi olmaktan onur duyuyorum.”

“MMG ÖZVERİLİ VE BÜYÜK BİR AİLE”

Konuşmasında evvelki periyot MMG Bursa Şube Başkanı Kasım Şükrü Karabulut’a da teşekkür eden Kızılcık, “Yeni devirde de amaçlarımıza ülkemiz için bedel üretme, inovasyon ve girişimciliği her kademede destekleme, gençliğe mesleklerimizin incelikleriyle örnek olma istikametinde devam edeceğiz. Yeni arkadaşlarımızı ortamıza katarak büyüyecek, çağın gereklerine uygun projeleri hayata geçirecek, geleceğimiz olan gençlerimizle olan bağlantımızı daha da artıracağız. Teknik seyahatlerimiz, bilgilendirici toplantılarımız ve pek çok etkinliğimizi bu devirde de sürdüreceğiz. Kasım Şükrü Karabulut liderimiz ve bizden evvelki idarelerden devraldığımız hizmet bayrağını daha da üste taşımaya çalışacağız. MMG, özverili ve büyük bir aile. Şubemizde bugüne kadar vazife yapmış tüm büyüklerimize ve arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

MMG Bursa Şubesi’nde Ahmet Ercan Kızılcık başkanlığında oluşan idarede şu isimler yer aldı:

Asil Üyeler: Mahmud Sami Döven, Mustafa Safa Orakçı, İbrahim Serhat Ayaz, Metin Arslan, Ayşe Tuba Keskil ve Münür Özgen

Yedek Üyeler: Büşra Karabulut, Fatih Er, Fatih Pıtır, Mahmut Baş, Mustafa Koçoğlu, Esra Ulviye Sever ve Mustafa Gördeli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir