Önce çikolata yiyip enerji içeceği içti, sonra malzeme çaldı

İş yeri sahibi Uğur Kocabay, ” İçeri giren hırsız müşteriye ilişkin arabaya gereçleri doldurmuş. Buzdolabında bulduğu yiyeceklerden ve çikolata yemiş, güç içeceği de içmiş” diye konuştu.

Olay, 2 Nisan günü saat 02.00 sıralarında Karabağlar Sanayi Sitesi’nde oto elektrik işi yapan bir atölyede meydana geldi. Atölyenin çatısından giren kuşkulu, bir mühlet iş yerindeki eşyaları inceledi.

Şüpheli, içerideki arıza tespit aygıtlarını, kadro hırdavat kadrolarını ve televizyonu, müşteriye ilişkin arabaya yükledi. İş yerinin güvenlik kameralarını sökmeye çalışan kuşkulu, buzdolabında bulduğu çikolata ve yiyeceklerden yedikten sonra güç içeceği de içip, arabasına binerek uzaklaştı.

Sabah iş yerine geldiğinde kepengin açık olduğunu fark eden Uğur Kocabay, durumu polise bildirdi. Gruplar, güvenlik kamerası imajlarından yola çıkıp, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Kamera manzaralarında şüphelinin içeri girdikten sonra çaldığı eşyaları arabaya yüklediği ve güvenlik kamerasını sökmeye çalıştığı görüldü.

İş yeri sahibi Uğur Kocabay, “06.00 sıralarında iş yerine geldik. Kepengi açık görünce bir hırsızlık olayı olduğunu iddia ettik. İçeriye girip, kamera kayıtlarına baktık. İçeri giren hırsız müşteriye ilişkin arabaya gereçleri dolduruyor. Arabaya piyasa pahası yaklaşık 300 bin olan materyal yüklemiş ve kaçmış. Buzdolabında bulduğu yiyeceklerden ve çikolata yemiş, güç içeceği de içmiş” diye konuştu.

Olaydan bir gün sonra şüphelinin çaldığı araba, içindeki gereçlerle İzmir Buca’da bulunup, sahibine teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir