Soner Yalçın: Kılıçdaroğlu adaylık yarışında “elenirse” bunlar kimi aday yapmak istiyor? Kim o saklı FETÖ elemanı?

Sözcü muharriri Soner Yalçın, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ve İngiltere ziyaretinin, adaylığını güçlendirmedi bilakis zayıflattığı görüşünü yazdı. Yalçın, “Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağını düşünerek, aday olmasını istemeyenler mi bu seyahatleri organize etti? Kim/ kimler bunlar? Kılıçdaroğlu adaylık yarışında ‘elenirse’ bunlar kimi aday yapmak istiyor? Kim o gizli FETÖ elemanı? FETÖ, ülkede eski gücüne kavuşmak için Erdoğan’ı yıkıp yerine kimi getirmek istiyor?” sorularını gündeme getirdi.

Soner Yalçın, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu bu dış seyahatlere niye çıktı/çıkarıldı? FETÖ adayı ile bu yazdıklarımın ne ilgisi olduğunu soruyorsunuz kuşkusuz. Yazayım: Bilhassa iktidara yakın kimi kalemlerin, siyasalların “Kılıçdaroğlu gizlice FETÖ ile buluşmaya gitti” sözleri-yazıları temelsizdir. Bu tıp yüzeysellikten kurtulamıyoruz.

Ben aykırısını düşünüyorum! Başımdaki soru şu: -Kılıçdaroğlu’nu bu seyahatlere kim ikna etti?

Çünkü, bu iki dış seyahat Kılıçdaroğlu’nun adaylığını güçlendirmedi bilakis zayıflattı! Elimde kuşku dışında hiçbir bilgi yok; yalnızca tümdengelim/ genelden özele metoduyla çözümlemeye çalışıyorum: Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağını düşünerek, aday olmasını istemeyenler mi bu seyahatleri organize etti? Kim/ kimler bunlar? Kılıçdaroğlu adaylık yarışında “elenirse” bunlar kimi aday yapmak istiyor? Kim o gizli FETÖ elemanı?

Benzeri bu sorular, ‘FETÖ’nün adayı kim’ sorusunu sormama sebep oldu. Sahi, FETÖ’nünTürk siyasetine kumpas kurmaktan vazgeçtiğini mi sanıyorsunuz? Yanılırsınız… Kuşku duymayan hakikati bulamaz.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir