Sultangazi’de zabıtaya kürekli saldırı

Olay, saat 15.00 sıralarında Sultangazi Yunusemre Mahallesi Lütfi Aykaç Bulvarı üzerinde meydana geldi. Teze nazaran, arızalı araç cazibeli hizmeti veren baba ve iki oğlu alımlı aracının giriş çıkışı için kaldırıma beton dökerek rampa yapmak istedi. Tesadüfen oradan geçen Sultangazi Belediyesi’ne bağlı zabıta takımları durumu fark edince şahısları uyararak, beton dökmelerinin yasak olduğunu belirtti.

KÜREKLE SALDIRIP DARP ETTİLER

Bunun üzerine zabıta takımları ile şahıslar ortasında tartışma çıktı. Şahıslar zabıta gruplarına küfür edince tartışma büyüyerek yumruklu hengameye dönüştü. Şahıslar zabıta takımlarına kürekle saldırıp darp etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve zabıta grubu sevk edildi. Grupların gelmesi ile taraflar ayrılırken, arbedede Eray Bektaş ve Yunusemre Karagül isimli iki zabıta memuru yaralandı. Baba ve iki oğlu polis tarafından gözaltına alınarak emniyete götürülürken, tarafların birbirinden şikayetçi oldukları öğrenildi. Yaralı zabıta memurlarının ise Sultangazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek darp raporu aldığı öğrenildi.

Adem Hakkıoğlu isimli vatandaş, “Burası işyeri. Kaldırımdan otomobille rahat girip çıkalım diye rampa yapıyorlar. Zabıtalar ise uyarmaya geliyor. Burada olaylar büyüyor ve küfürleşme oluyor. Daha sonrasında baba ve iki oğlu kürek ve motosiklet kaskı ile zabıta memurlarına saldırıyorlar. Biz de ayırdık. Sonra zabıta ve polis grupları geldi, taraflar birbirinden şikayetçi olmuş” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir