Trabzon’da amatör maçta hakemlere bayrak direğiyle saldırı

Trabzon 1’inci Amatör Lig B Kümesi 10’uncu hafta karşılaşmasında, Sürmenespor alanında 1967 Değirmenderespor’u konuk etti. Sürmene İsmet Gürbüz Civelek Stadyumu’nda saat 13.00’te başlayan ve çekişmeli geçen müsabakada, hakemin 1967 Değirmenderespor’da futbolculara gösterdiği kırmızı kartlardan sonra tansiyon yükseldi. Futbolcularla orta hakem ortasında yaşanan gerginliğe güvenlik güçleri müdahale etti. Kartların havada uçuştuğu karşılaşma Sürmenespor’un 2-1 galibiyetiyle sonuçlandı.

HAKEMLERİN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER

Maçın bitiş düdüğüyle sonuca reaksiyon gösteren 1967 Değirmenderespor ekibinin birtakım yönetici ve futbolcuları, müsabakanın hakemleri Miraç Yıldırım, Hasan Cet ve Erdoğan Çak ile TFF’de misyonlu saha komiseri Vedat Durular’ın üzerine yürüdü. Arbedenin yaşandığı olaylarda 1967 Değirmenderespor yöneticilerinden Murat Fındıkçı, köşe gönderini alarak hakem Miraç Yıldırım’a saldırdı. Hakem heyeti güvenlik güçleri eşliğinde alandan ayrıldı. Koluna darbe alan orta hakem Miraç Yıldırım ile başka hakemler Hasan Cet ve Erdoğan Çak ile saha komiseri Vedat Durular, Sürmene Devlet Hastanesi’nde darp raporu aldı. Sürmene Emniyet Müdürlüğü’ne giden hakem heyeti ve saha komiseri, şikayette bulundu.

SÜRMENESPOR BAŞKANI ORHAN TUNÇER: HİÇ YAKIŞMADI

Sürmenespor Lideri Orhan Tunçer, alandan galibiyetle ayrılan ekiplerinin maç biter bitmez soyunma odasına gittiği için futbolcuların olaylara karışmadığını söyledi. Tunçer, yaşananlar hakkında, “Ne yazık ki alanımızda istenmeyen olaylar yaşandı. Futbol ismine nitekim çok üzgünüz. Alandan galibiyetle ayrıldık lakin ne bu türlü bitmesini istemezdik. Hiç yakışmadı” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir