Ukrayna ve Rusya güzellik kraliçelerine aynı oda verilince ortalık karıştı

Ukrayna hoşluk kraliçesi, Rus rakibiyle birebir odayı paylaşmak zorunda bırakıldığı için yarış görevlilerini eleştirdi.

Ukrayna hoşluk kraliçesi Olga Vasyliv, organizatörlerin, odasını Rusya hoşluk kraliçesi Ekaterina Astashenkova ile paylaşmasını istemesinin akabinde farklı bir odaya geçmek için verdiği çabayı kazandı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle başlayan savaş Şubat 2022’den devam ediyor. Sıcak savaşın yanı sıra birçok farklı alanda başlayan Rusya-Ukrayna çatışmaları artık de hoşluk yarışına sıçradı.

Vasyliv, “bu yılın birçoklarını anavatanındaki hayatları ve kentleri yok ederek geçiren ülkeyi temsil eden biriyle oda arkadaşı olmasının söylenmesinin gerisindeki kültürel duyarsızlığa” öfkelendiğini Instagram hesabından açıkladı.

Ekaterina Astashenkova…

“BEN DE UKRAYNALIYIM”

Ukraynalı hoş, “dünyaya ülkesini, Ukraynalı ruhunu, hoşluğu, gücü ve şu anda nelere katlandıklarını anlatmak için” Miss Grand International’a katıldığını açıklarken kendisine uygulanan dayatmayı kabul etmediğini söyledi.

Vasyliv’e Instagram’dan yanıt yazan Rus hoş Astashenkova ise, “Ailemde Rusya’da doğan birinci şahısım ve öbür herkes Ukraynalı! Umarım müsabakada sesim duyulacak! Nefrete karşıyım, dostluktan, sevgiden, dünya barışından, birbirimize yardımdan yanayım” diyerek savaş aykırısı olduğunu açıkladı.

Vasyliv, verdiği reaksiyonun akabinde kendisine yeni bir oda verildiğini ise doğruladı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir