Hatay’da enkazda kalan inek 17 gün sonra kurtarıldı

Antakya’da enkaz altında kalan inek 17 gün sonra kurtarıldı.

Gölcük Belediyesi’nde yapılan açıklamaya nazaran, zelzelelerin akabinde bölgeye giden belediye grupları, yardım çalışmalarına devam ediyor. Takımlar, salgın hastalık riskini ortadan kaldırmak hedefiyle sarsıntıda yıkılan meskenlerin altındaki ahırlarda bulunan ve telef olan hayvanları gömmek için yürütülen çalışmalara takviye oluyor.

Bu sırada Antakya’ya bağlı kırsal Aşağıoba Mahallesi’nde bir enkazdan ses geldiğini fark eden takımlar, zelzelenin 17. gününde enkaz altındaki ineği kurtardı.

Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer’in talebiyle Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgeye gönderilen veteriner doktor ineği muayene etti. Veteriner denetiminde ineğin sıhhat durumunun âlâ olduğu belirlendi. Birinci müdahalenin akabinde belediye takımları, kurtarılan ineğe yem ve su verdi.

AA’nın aktardığına nazaran; işçisine teşekkür eden Sezer, “Salgın tedbiri için çalışırken, zelzelenin 17. gününde, enkazdan bir canlıyı kurtarmak takımlarımıza büyük moral oldu” sözünü kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir