HDP’li Katırcıoğlu’ndan ‘kimler HDP’yle aynı masaya oturmuş’ göndermesi: İkinci oturuma dikkat

CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ tartışması devam ediyor. HDP Eş Genel Lideri Pervin Buldan, partisini eleştirenlerle ilgili bugün yaptığı açıklamada, “Hiç kimse HDP üzerinden siyaset yapmasın. Herkes haddini bilsin” dedi. Akabinde HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu da, 2014’te HDP’nin bulunduğu bir masada yer alan partileri paylaştı.

Katırcıoğlu, 2014 yılında tahlil süreci devam ederken TÜSES’in daveti üzerine yapılan bir toplantının ayrıntılarını paylaştı. Katırcıoğlu, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu: “Kimler HDP ile birebir masaya oturmuş bir bakın: bilhassa 2. oturuma dikkat! AKP, CHP ve MHP. Sene 2014. Tüses’in daveti üzerine yapılan bir toplantı. Hey gidi günler hey! O günlerde DÜZGÜN partililer MHP içindeydi!”

Ne olmuştu?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, konuk olduğu bir programda, ‘iktidar olursanız HDP’ye bakanlık verecek misiniz?’ biçiminde gelen bir soruya, “Elbette HDP’ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir” diye yanıt vermişti. Bu kelamlar UYGUN Parti’nin yansısına neden oldu.

İYİ Parti cephesinden yapılan “HDP’nin olduğu yerde biz olmayız” açıklamalarına ise HDP’den reaksiyon gelmişti. HDP Küme Başkanvekili Saruhan Oluç, kendilerinin Altılı Masa’dan bakanlık üzere bir talebi ve beklentisinin olmadığını belirterek “Biz Meclis’teyiz, siz Meclis’ten çekilecek misiniz o vakit biz Meclis’teyiz diye? Bize 6- 7 milyon insan oy veriyor. Bu insanları memleketin dışına mı atacaksınız?” reaksiyonunu göstermişti. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir