İsrail’in askeri planları Hamas’ın eline geçti! Hamas’tan Mossad’a şok operasyon!

Rüstem PEHLİVANLAR – Oğuzhan Osman ALIM – Herkes Duysun
BURSA (İGFA) –
Filistin ve İsrail ortasında yaşanan savaş her geçen gün ağırlaşıyor. Pekala günlerdir Gazze’ye kara harekatı düzenleyeceğini söyleyen İsrail ordusu, neden harekatı daima erteliyor? Bölgedeki mahallî bir kaynak, Herkes Duysun’a yaptığı açıklamada Hamas’ın, İsrail’e ilişkin askeri planları ele geçirdiğini ve İsrail’in bu yüzden harekat yapamadığını söz etti.

İsrail, Filistin’de savaş kabahatleri işlemeye devam ediyor. Savaşın birinci gününden bu yana memleketler arası kamuoyunun ikiyüzlü halinden güç bulan İsrail, gerçekleştirdiği soykırım ile insanlık tarihinin kanlı sayfalarına ismini bir kere daha yazdırdı. Gazze’de okul, cami ve hastaneleri de bombardımana tutan İsrail, yüzlerce Filistinliyi adice katletti. Pekala İsrail ordusunun günlerdir lisanından düşmeyen kara harekatı neden hala başlamadı? İsrail neden kelam konusu kara harekâtını daima erteliyor?

Hamas’ın 7 Ekim 2023 tarihinde başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonun tesirini İsrail’in hala üzerinden atamadığını söz eden kaynak, Hamas’ın imkânlarının çok kısıtlı olmasına karşın dünyanın en güçlü ordularından birisi olan İsrail ordusunun koruduğu 20 kente 4 saat içerisinde girdiğini ve İsrail güçlerini şoka uğrattığın belirtti.

“İSRAİL’İN ASKERİ PLANLARI HAMAS’IN ELİNDE”

Hamas’ın tıpkı gün, özel olarak İsrail’e ilişkin bâtın doküman ve bilgilerin tutulduğu bir üsse de operasyon düzenlediğini belirten kaynak, Hamas’ın üsse ilişkin haritaları evvelden temin ettiği ve buna uygun bir operasyon sonucunda, İsrail ordusuna ilişkin çok sayıda askeri çalışanın ve Mossad casusunun zımnî bilgilerine ulaştığını tabir etti. Kaynak tıpkı vakitte Hamas’ın, İsrail’in Gazze ve Filistin üzerindeki planlarını ihtiva eden birçok bilinmeyen evrak, bilgi ve haritayı da ele geçirdiğini söz etti.

“GAZZE’YE NASIL KARADAN GİRECEK?”

İsrail’in askeri üssüne düzenlenen operasyon sonrasında tüm askeri planların ele geçirildiğinin tekraren altını çizen kaynak, “Tüm planları ele geçirilen İsrail ordusu Gazze’ye karadan nasıl girecek?” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir