TFF’nin Ali Palabıyık’a düdük astırması sonrası Bandırmaspor harekete geçti: Maçı tekrar edin

Türkiye Futbol Federasyonu, Altınordu-Beyçimento Bandırma spor ortasında oynanan ve 3-3 sona eren müsabakayı yöneten hakem Ali Palabıyık‘a dönem sonuna kadar maç verilmeyeceğini açıkladı. Bandırma spor bu karar üzerine harekete geçti.

“TAKIMLARIN BAHTI İLE OYNANMIŞTIR”

Maçın tekrar edilmesini talep eden Bandırma spor‘dan yapılan açıklamada, “30 Nisan Pazar günü oynadığımız ve maçın hakemi Ali Palabıyık tarafından verilen ve spor kamuoyu tarafından büyük reaksiyon toplayan skandal penaltı kararı karşısında Türkiye Futbol Federasyonu maçın hakemine dönem sonuna kadar vazife verilmemesi kararı verdi. Bu karar Bandırmaspor Kulübü’nün reaksiyonunun ne kadar yerinde olduğunu kanıtladı. Ligin bitimine 3 hafta üzere kısa bir mühlet kala 3 aydır maç verilmeyen bir hakemin verdiği yanlışlı karar nedeniyle Spor Toto 1. Lig’de play-off potasına girecek ve küme düşecek grupların bahtı ile oynanmıştır.

“MAÇIN TEKRAR EDİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Türkiye’nin esaslı kulüpleri ve büyük topluluklarının bahtını etkileyen bu karar Türk futbol tarihinde vicdanları yaralamıştır. Bandırmaspor Kulübü olarak bu kusurun düzeltilmesi, dönem sonunda milyonların vicdanın rahatlaması için maçın tekrar edilmesini ya da kritik kusurlu kararın verildiği 81. dakikadan itibaren yine oynatılmasını talep ediyoruz. Ayrıyeten yıllık müsaadeye ayrılan maçın hakemi Ali Palabıyık’ın derhal Türk futbolundan uzaklaştırılarak emekli edilmesini istiyoruz!” sözleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir